rękodzieło, zdjęcia, wrażenia różne
RSS
wtorek, 29 grudnia 2009
Ruda

Tak, jak pisałam wcześniej, jakiś czas polowaliśmy na kota, którego głównym zadaniem miało być polowanie na myszy. Nigdy nie byłam fanką tych zwierzaków, bo wydawały mi się jakieś takie nieobliczalne, trochę naburmuszone i narwane. Jednak obecość myszy złamała moją niechęć. Jestem gotowa zmienić zdanie i nawrócić się  :)

Udało nam się "wcisnąć" Krówka w dobre ręce i w samą wigilię mąż mój rodzony przytargał nowego futrzaka pod strzechę.

Cóż za radość !!! Oto jest :

Rudy, młody, ona, potrafi do kuwety i nie skacze na twarz po nocach. Do tego dystyngowany, wycacany, jeszcze bez pcheł i lubiący naszego mniejszego psa. Dużego podziwia za szybką.

No jest fajowo, choć Ruda ( bo tak się nowość wabi) czasem zapomina o dobrych manierach i atakuje z rozpędu i tak już biedniusią, wyłysiałą choinkę. Tłucze bombki, miota gwiazdeczkami i dobiera się do nielicznych już cukierków.

No jest nieżle, choć Ruda nie złapała jeszcze żadnej myszy, bo jest pochłonięta oczekiwaniem na poświąteczne wyroby wędliniarskie. Już, na szczęście, się kończą i wkrótce skończy się ten żarłoczny proceder.

No i jest wygodnie, bo Ruda przetestowała już wszystkie łóżka, kanapy, fotele, narożniki i otomany. Zaparkowała na podusi u Goszki tj. młodszej córci. Raz o mało nie wywaliłam jej za okno trzepiąc niedbale porzucony koc.

Jeszcze nie pieję pieśni pochwalnych o kocie, ale zdarzy mi się czasami zanucić pod nosem murmurando ku czci Rudej, szczególnie, gdy załatwia się tam, gdzie należy,  a nie za szafą, jak obawiałam sie wcześniej:)

A oto i ona :

 

Ruda.

Się byczy w pościeli...

Się pręży też w pościeli :)

13:18, kasieq1969
Link Komentarze (2) »
środa, 09 grudnia 2009
Krówek

Już pisałam o tym, że nasz futrzak powił(a) dziecię. Przez miesiąc żyliśmy w błogiej niewiedzy, podziwiając mała sunię. Dopiero moja córa obejrzała Krówkę dokładnie i okazało się, że to Krówek.

Fajne  toto, ale leje się z niego jak z gąbki, gryzie wszystko i śpiewa po nocach rozpaczliwe arie, gdy wlezie na wiklinowy kufer i nie wie jak zejść.

Wystawiliśmy gościa na allegro i czekamy na rodziców adopcyjnych.

Krówek przerażony świeżym powietrzem.

Jak Kot ze Shreka.

Krówek u stóp cioci Bemy i kominkowego fotela :)

Nasze trzy futrzaki z przerażeniem oglądają niedawno wycięty las koło naszego domu :(

 

Jeżeli ktoś ma ochote na Krówka, to zapraszam. Oddam z dopłatą, byle w dobre ręce :)

Piesek jest szalenie rozrywkowy, najczętniej sypia w ramionach, je z ręki, czasem skacze jak zając, uwielbia towarzystwo i sikanie na dywany...i wcale a wcale nie jest zajmujący. Właśnie kończy ze mną tę notkę i łapą wcisnął ENTER!

 

 

 

 

 

 

 

20:33, kasieq1969
Link Komentarze (3) »
piątek, 04 grudnia 2009
Olaboga !

No i stało się... Aga http://jagnieszka.blox.pl/html przyznała mi wyróżnienie za kreatywność. Dziękuję !

Ileż radości, rumieńców, przechwałek i dumy...aż okazało się, że honory te niosą za sobą poważne obowiązki. I tu zaczęły się schody:

- primo- muszę wrzucić znaczek "Kreatywnie.." - a to boli, szczególnie gdy się ma baaardzo ogólne i blade pojęcie o obsłudze własnego bloga.

-drugie primo- może jestem samolubem, ale niezbyt często zaglądam na inne blogi, bo czasu mało.

-po trzecie- już zapomniałam, co było po trzecie...

Obiecuję nie przerywać łańcuszka, choć z lubością przerywam łańcuszki, które grożą chorobą, rozwodem i utratą życia. Ten, to co innego, oczywiście :))  Tutaj ja stanowię jedno z koluszek, hi hi. O swojej pokorze mogłabym godzinami opowiadać !

Uwaga, zabieram się za wrzutkę znaczka

Yes, yes, yes ! Już tylko za to należy mi się wyróżnienie...chyba :)

A teraz jeszcze ściągnę ogólne zasady np. od Agi, dorzucę jej link i potem będę "wręczać" wyróżnienia przewspaniałym kreatywnym . Proszę o cierpliwość  i wyrozumiałość :)

Chodzi o to ,by umieścic znaczek i link do osoby, ktora nas obdarowała oraz do nastepnych dziesieciu osób,  które uważamy za kreatywne.

Uff, no to regulamin z głowy, teraz 10 wyróżnień i ,O ZGROZO!!!, tyleż samo walki z wrzuceniem linków. No niby banalne, ale u mnie nie wchodzi tak jak wszystkim. Właśnie w tym momencie czuję się szczegółnie inna, wyjątkowa i niepowtarzalna :) Jedyne w powiecie komputerowe dziecię we mgle...

Ale nic, zawalczyłam iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii jest.

Pozdrawiam znajomych bardziej i mniej oraz dziękuję za pomysły, inspiracje i zachętę !

Moje wyróżnienia:

Gosiula http://jablkazcynamone/m.html

Chata Magoda http://chatamagoda.blogspot.com/

Sadosia http://sadosia.blog.onet.pl/

Moje Bieszczady http://mojebieszczady.blogspot.com/

Babsko Tworzy http://babskotworzy.blox.pl/html

Aniołki:)    http://pokojzkominkiem.blogspot.com/

Every cake you bake  http://everycakeyoubake.blogspot.com/

Koroneczki  http://koroneczki.blox.pl/html

House of art  http://houseofart.blogspot.com/

21:42, kasieq1969
Link Komentarze (4) »