rękodzieło, zdjęcia, wrażenia różne
Blog > Komentarze do wpisu
Rzecz o mężu rodzonym.

Proszę Wycieczki !

Dziś odbędziemy lekcję poglądową na temat szyszkarstwa "czubkowego" w lubuskiem. Proszę nie mylić tej bardzo niebezpiecznej pracy z jesiennym hobby zbierania szyszek pod drzewami. To pierwsze nosi znamiona wyczynu, bohaterstwa i odwagi, w odróżnieniu od drugiego, które nie dzwiga raczej żadnych walecznych znamion.

Pisałam już tyle o mojej zwierzynie domowej, że aż się nie godzi. Dlatego nadeszła już pora,by odśpiewać stosowną odę ku czci jednego z niewielu przedstawicieli tego fachu w naszym kraju.

Aby parać się pracą szyszkarza, należy posiadać stosowne kursy wysokościowe, badania lekarskie, sprzęt i stabilną emocjonalnie rodzinę. Tu nieskromnie wspomniałam  między innymi o sobie...:)

Zajęcie to,choć bardzo męczące, niebezpieczne i wymagające mega krzepy, stanowi dla męża mego rodzonego pewnego rodzaju rozrywkę oraz oderwanie od pracy umysłowo-duchowej. Gdy zbliża się sezon, co zwykle przypada na miesiące zimowe, mąż mój ożywa, rumieni się i wykazuje nadpobudliwość ruchową.

A po co komu taka praca? A po nasiona, proszę Wycieczki! Bo w szyszkach chowają się całe lasy! Dlatego należy je  zrywać ze specjalnie wyselekcjonowanych drzewostanów nasiennych. Ot co !

Tak więc, jak już powyżej wspomniałam, podstawą oraz zapleczem dla wzorowego szyszkarza  jest mądra, stabilna i zdrowa psychicznie rodzina, której pod żadnym pozorem nie należy zabierać  do "zakładu pracy" w celach poznawczych.  A czemu?  No a temu, żeby nie zburzyć tej stabilnej struktury, która jest silna jak stal tylko w warunkach błogiej nieświadomości.

Za chwilę, jeśli jeszcze nie zapomniałam jak się ładuje zdjecia, zamieszczę kilka fotosów z wyprawy poglądowej w zielonogórskie knieje, gdzie pracował, trudził się i zarabiał na chleb mąż mój rodzony, szyszkarz jakich mało !!!

Oto On:

Tędy, proszę Wycieczki !

To wszystko trzeba włożyć na siebie...

Nieletni kawałek Szanownej Wycieczki na szkoleniu szyszkarskim "w pigułce" :)

Trochę zajęć plastycznych.

Szpilki dla facetów.

Zaczyna się część zasadnicza.

Lizie...

Odpoczywa i spoziera.

Dalej lizie...

Wlazł! Alleluja!!!

"Stabilne wsparcie" przeżywa kryzys stabilnego wsparcia :)

Hymn pochwalny w wykonaniu Tadeusza ku czci Tego, co tyle samo razy zlazł, co wlazł !!!

A to doprawdy jest wyczyn!

Wszystkim, którzy pragną czegoś więcej w branży powyższej, polecam stronkę poświęconą tzw. nadrzewnym wiewiórkom ( po czesku: drewokocur). Proszę w moich znajomych szukać: Szyszkarze.

I jeszcze jedno, bardzo ważne : dziękuję rodzince Styczyńskich za udostępnienie mi ich zasobów fotograficznych. Wracajcie hop, hop !!!

 

 

sobota, 06 marca 2010, kasieq1969

Polecane wpisy

  • Przeprowadzka

    No i się narobiło! Muszę, nie muszę się przenieść na bloggera. Ponoć tam jest łatwiej ...ponoć... Póki co nie jest łatwiej, a chociażby z tego powodu, że nie po

  • Wiosenne porządki

    To nic, że za oknem Grenlandia. Psy nawet nie wysilają się, by załatwiać swe potrzeby w zaciszu leśnych krzaków. Radzą sobie u wejścia w nasze skromne progi. Dr

  • Ruda rządzi.

    Kotka czuje się u nas coraz lepiej. Przeżylismy kilka konfliktowych momentów, gdy Bema (nasz owczarek niemiecki) obraziła się na nas śmiertelnie. Oczywiście za

Komentarze
2010/05/19 17:01:59
Kasieq,ja tylko przypominam o zdjęciu:))) 10