rękodzieło, zdjęcia, wrażenia różne
Blog > Komentarze do wpisu
Ruda

Tak, jak pisałam wcześniej, jakiś czas polowaliśmy na kota, którego głównym zadaniem miało być polowanie na myszy. Nigdy nie byłam fanką tych zwierzaków, bo wydawały mi się jakieś takie nieobliczalne, trochę naburmuszone i narwane. Jednak obecość myszy złamała moją niechęć. Jestem gotowa zmienić zdanie i nawrócić się  :)

Udało nam się "wcisnąć" Krówka w dobre ręce i w samą wigilię mąż mój rodzony przytargał nowego futrzaka pod strzechę.

Cóż za radość !!! Oto jest :

Rudy, młody, ona, potrafi do kuwety i nie skacze na twarz po nocach. Do tego dystyngowany, wycacany, jeszcze bez pcheł i lubiący naszego mniejszego psa. Dużego podziwia za szybką.

No jest fajowo, choć Ruda ( bo tak się nowość wabi) czasem zapomina o dobrych manierach i atakuje z rozpędu i tak już biedniusią, wyłysiałą choinkę. Tłucze bombki, miota gwiazdeczkami i dobiera się do nielicznych już cukierków.

No jest nieżle, choć Ruda nie złapała jeszcze żadnej myszy, bo jest pochłonięta oczekiwaniem na poświąteczne wyroby wędliniarskie. Już, na szczęście, się kończą i wkrótce skończy się ten żarłoczny proceder.

No i jest wygodnie, bo Ruda przetestowała już wszystkie łóżka, kanapy, fotele, narożniki i otomany. Zaparkowała na podusi u Goszki tj. młodszej córci. Raz o mało nie wywaliłam jej za okno trzepiąc niedbale porzucony koc.

Jeszcze nie pieję pieśni pochwalnych o kocie, ale zdarzy mi się czasami zanucić pod nosem murmurando ku czci Rudej, szczególnie, gdy załatwia się tam, gdzie należy,  a nie za szafą, jak obawiałam sie wcześniej:)

A oto i ona :

 

Ruda.

Się byczy w pościeli...

Się pręży też w pościeli :)

wtorek, 29 grudnia 2009, kasieq1969

Polecane wpisy

  • Przeprowadzka

    No i się narobiło! Muszę, nie muszę się przenieść na bloggera. Ponoć tam jest łatwiej ...ponoć... Póki co nie jest łatwiej, a chociażby z tego powodu, że nie po

  • Pamiętam, pamiętam.

    Aga znowu mnie wkopała! Ta kobieta niezmordowanie czuwa nad moim rozwojem komputerowym. Tym razem kazała mi przeorać pamięć komputera i wydłubać najstarsze zdję

  • Rzecz o mężu rodzonym.

    Proszę Wycieczki ! Dziś odbędziemy lekcję poglądową na temat szyszkarstwa "czubkowego" w lubuskiem. Proszę nie mylić tej bardzo niebezpiecznej pracy z jesiennym

Komentarze
2009/12/30 21:38:20
śliczniutka,najbardziej lubię rudzielce:)
-
2010/01/05 21:08:47
Rzeczywiście kotunia rzadkiej urody, jak wszytkie mieszkanki Waszego domu:) Ale zasłodziłam, ale to prawda więc jak mogłam tego nie napisać...